Інформаційна картка

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №636 загального типу відкритий 11грудня 1978 року. Розташований за адресою: м. Київ, пр. Оболонський 28-г, тел. 412-73-96, електронна адреса – obolon_dnz636@i.ua,

поштовий індекс 04209.

Дошкільний навчальний заклад здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України: Конституції України, Закону України «Про освіту», Закону України «Про дошкільну освіту», «Положення про дошкільний навчальний заклад», Закону України «Про охорону праці», Закону України «Про цивільну оборону», Закону України «Про дорожній рух», Закону України «Про відпустки», Закону України «Про мови», Державного стандарту – «Базового компоненту дошкільної освіти(нова редакція)», Програми виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина (нова редакція)», Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, Санітарного регламенту, власного Статуту і річного плану роботи, освітньої програми та іншими нормативно-правовими актами.

В ДНЗ працюють вісім груп - режим роботи з 7.00 до 19.00 годин

Загальні показники роботи
№ з/п Загальні показники Стан
1. Мова навчання Українська
2. Кількість груп 8
3. Кількість ясельних груп 2
4. Загальне число вихованців 120
5. Загальна кількість працівників 30
6. Педагогічних працівників 14
7. Обслуговуючий персонал 16
8. Площа території 5,3 тис. м. кв.
9. Музична зала 1
10. Спортивна зала 1

Навчальний рік у дошкільному закладі № 636 розпочався з 14 листопада 2022 і закінчився 31травня 2023 року. З 1 червня по 31 серпня (оздоровчий період) у дошкільному закладі проводиться оздоровлення дітей.

Освітню діяльність колектив ДНЗ здійснював на основі розробленого Плану роботи на навчальний рік і літній період та адаптували її під умови воєнного стану.

Кадрове забезпечення навчально - виховного процесу

Освіта педагогічного персоналу

1. Вища 6 40%
2. Середня спеціальна 5 33%
3. Студенти педагогічних вузів 0 0%
4. Бакалавр 3 27%

Рівень педагогічної майстерності педагогів

1. Вища категорія 4 33%
2. І категорія 0 0
2. II категорія 0 0%
3. Спеціаліст 8 67%
4. Пед. звання «Вихователь-методист» 4 33%

Педагогічний стаж

1. До 3 років 1 7%
2. 3 - 10 років 3 20%
3. 10 - 20 років 6 40%
4. Понад 20 років 5 33%

Протягом року педагогічний колектив систематично працював над підвищенням свого професійного рівня: відвідували вебінари, працювали над новинками методичної літератури.

КІЛЬКІСНІ ПОКАЗНИКИ МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ:

№ п\п Зміст роботи Кількість
1 Педагогічні ради 3
2 Семінари-практикуми, семінари 2
3 Інструктажі згідно з вимогами
4 Консультації 9
5 Анкетування батьків 4
6 Методичне об'єднання -

Згідно з планом роботи на 2022-2023 н. р. у дошкільному закладі були проведені різні форми методичної роботи з педагогами. В методичному кабінеті зібрані наочні і дидактичні посібники, обладнання, матеріал з різних розділів програми, підібрана і систематизована необхідна література, матеріали з досвіду роботи вихователів ДНЗ згідно річного плану, на теми: «Патріотичне виховання», робота з батьками.Діяльність адміністрації спрямована на виховання в учасників освітньо – виховного процесу ДНЗ якостей свідомого і обов’язкового виконання правил і норм безпечної поведінки в повсякденній діяльності і в умовах надзвичайної ситуації;

В закладі дошкільної освіти створено систему контролю за виконанням вимог техніки безпеки та охорони праці.

Адміністрація закладу вжила заходів щодо обмеження доступу сторонніх осіб до закладу.

Розроблені відповідні Інструкції та алгоритми щодо дій у надзвичайних ситуаціях і вжиття заходів, для забезпечення безпеки дітей і працівників дошкільного закладу освіти з якими ознайомлені всі працівники заклади.


Усі приміщення навчального закладу та найпростіше укриття відповідають нормам і правилам пожежної безпеки. Для дітей створені належні умови для освітньої і виховної діяльності. Були розроблені пам’ятки про "Особливості організації діяльності ДНЗ у новому навчальному році в умовах воєнного стану"

Атестація в цьому році не проводилась у зв’язку з перенесенням атестаціїї на наступний рік (підстава- знаходження педагогів за кордоном), курси підвищення кваліфікації здійснювалась за планом.

Протягом навчального року забезпечувалося збалансоване співвідношення між фізичним, розумовим та соціальним розвитком дитини, орієнтація на розвиток креативних здібностей дошкільників, забезпечення дитині свободи вибору, захисту її гідності.

Одним із головних завдань навчально - виховної роботи дошкільного навчального закладу є формування здорового образу життя дітей, патріотичному вихованню дошкільників на сучасному етапі: формування любові до рідного краю (причетності до рідного дому, сім'ї, дитячого садка, міста).

З метою підвищення педагогічної майстерності педагогів, спрямовуючи освітньо-виховний процес на виконання головних завдань:

- формування основ патріотичного виховання як засобу всебічного розвитку особистості майбутнього громадянина.

- удосконалення системи фізкультурно-оздоровчої роботи в ДНЗ цивільного захисту та безпеки життєдіяльності дітей. Створення комфортних, безпечних умов розвитку, виховання, навчання дітей в умовах воєнного стану.

- формувати мовленнєву та пізнавальну компетентність дошкільників на основі створення сучасного освітнього простору, сприятливого для гармонійного розвитку особистості дошкільника, як гаранту готовності до нової української школи та реалізації індивідуальних творчих потреб кожної дитини.

Медична робота в ДНЗ планується на рік. В кінці навчального року директор ДНЗ разом з вихователем-методистом Карлаш Ю.Є. підводять підсумки виконаної роботи, аналіз захворюваності, стан здоров’я дітей за рік. Щоквартально питання захворюваності виносяться на виробничі наради, разом з вихователем проводиться аналіз захворюваності в кожній групі, з’ясовуються причини та недоліки в роботі.

Багато уваги приділялось санітарно - просвітницькій роботі по профілактиці кишкових інфекцій та гострих респіраторних захворювань. Проводились бесіди, виступи на батьківських зборах, виготовлялась наочність для батьків.

Питання організації харчування дітей у дошкільному закладі було і залишається одним із актуальних. Раціональний режим харчування, збалансованість раціону є основними умовами для підвищення захисту дитячого організму до захворювань, нормального росту та розвитку дітей, які тут виховуються.

Організація харчування ведеться відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 № 305 « Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» зі змінами від 28.07.2021 № 786;

Впродовж 2022 – 2023 року діти одержували 3-х разове харчування (сніданок, обід, підвечірок). З 1 січня 2022 року в закладі впроваджено оновлене чотирьох тижневе меню затверджене Держспоживслужбою м.Києва. В ньому зроблено акцент на корисну та смачну їжу, враховані наші національні вподобання, обмежене споживання продукції з високим вмістом солі й цукру, натомість додано більше злакових, овочів, фруктів, ягід, молочних та м'ясних продуктів. Їжа видається дітям у суворо визначений час згідно з графіком та режимом дня. Графіки видачі їжі знаходяться біля харчоблока.

Впродовж року, директором закладу проводився постійний контроль за фактичними відходами продуктів та правилами їх зберігання. Проводився постійний контроль за одержаними продуктами з баз, їх якістю, умовами зберігання. Регулярно проводиться контроль за технологією приготування страв дотримання особистої гігієни та видачею страв на групи. Директором та іншими відповідальними працівниками ведеться постійний контроль за роботою холодильного обладнання та санітарним станом харчоблоку.

Проводяться бесіди з батьками, щодо харчування дітей вдома, даються поради та застереження з профілактики виникнення харчових інфекцій. Ведеться необхідна документація з харчування :

· журнал бракеражу сирої продукції;

· журнал бракеражу готової продукції;

· журнал виконання натуральних норм харчування;

· журнал «здоров’я працівників харчоблоку»;

· журнал обліку відходів.

Заявки на бази подавалися своєчасно, враховуючи різноманітність асортименту. Підрахунки виконання натурального набору продуктів за 10 днів, місяць, квартал, рік здійснює сестра медична старша ДНЗ.

Основними показниками правильної організації харчування дітей в ДНЗ № 636 є добре самопочуття дітей, відсутність шлунково-кишкових захворювань, гармонійний розвиток дітей.

Колектив дошкільного навчального закладу постійно працює над питанням збереження та зміцнення здоров’я дітей, що відвідують ДНЗ № 636. Підтримується оптимальний режим життя та діяльності, діти знаходяться в належних санітарних та комфортних психологічних умовах. Використовувались всі можливі фактори: прийом дітей на свіжому повітрі (залежно від погодних умов), постійне відвідування дітьми ранкової гімнастики, занять з фізкультури, спортивних свят і розваг, проведення рухливих ігор на прогулянках, введення між заняттями фізпауз, фізкультхвилинок, проведення гігієнічної гімнастики після денного сну, та загартовуючих процедур. В осінньо-зимовий період для профілактики захворювань, вихователі використовували природні засоби, а саме препарати анти вірусної і антибактеріальної дії рослинного походження (цибулю, часник). Проводилась активна робота з батьками по дотриманню режиму дня в ДНЗ і вдома, стимулюванню рухової активності дітей, залучення батьків до участі у проведенні спортивних розваг. Все це впливає на зниження індексу захворюваності дітей.

Кiлькiсть переглядiв: 270

Коментарi