• Ви знаходитесь тут:

• Медичні консультації

Поради медсестри

Здоров'я дитини у ваших руках.
Здорова дитина відрізняється правильним фізичним і психічним розвитком, в неї зазвичай гарний, здоровий колір обличчя, живі і веселі оченята. Про відсутність захворювань свідчить гарний апетит, нормальний стул, міцний і спокійний сон. Під час неспання у здорових дітей має бути гарний настрій, вони жваві, багато грають, цікавляться всім, що їх оточує.
Проте в житті кожної дитини нерідко виникають певні події, що вимагають лікарського втручання. Їх можна конкретизувати :
- Висока температура ;
- Зменшення маси тіла ;
- Явні ознаки хвороби (червоне горло, висип, кашель, озноб, блювота, пронос та ін);
- Неприродне збудження або млявість дитини, тривалі капризи або тривалий плач ;
- Істотне зниження апетиту або повна відмова від їжі;
- Сонливість або безсоння .
У ряді випадків і батьки, і вихователі, усвідомлюючи свою відповідальність, можуть вдатися до самостійного надання медичної допомоги дітям. Однак робити це можна лише в певних ситуаціях :
- батьки та вихователі мають високий рівень медичних знань ;
- дорослі в змозі визначити симптоми хвороби дитини і співвіднести їх з відповідними дитячими захворюваннями ;
- батьки та вихователі в кожному конкретному випадку мають інформацію про ризик самолікування ( побічні дії, протипоказання ) ;
- надають долікарську допомогу строго дотримуючись рекомендацій щодо здійснення тих чи інших медичних заходів або процедур.
Шановні батьки!
Пам'ятайте, що своєчасне звернення до лікаря під час захворювання дитини - гарантія його правильного лікування !