• Ви знаходитесь тут:

• Методичні консультації

Для Вас батьки:

Підготовка дитини до дитячого садочка.

Прихід в дитячий сад є новим етапом у житті будь-якої дитини . Дитячий садок по суті є першим серйозним колективом , в який потрапляє Ваш малюк.

Переконайтеся у власній впевненості , що Вашій родині дитячий садочок необхідний саме зараз. Дитина відмінно відчуває , коли батьки сумніваються в доцільності садовского виховання. Будь-які Ваші коливання дитина використовує для того , щоб стати проти розставання з батьками. Легше і швидше звикають діти , у батьків яких немає альтернативи дитячому садку.

Всім відомо , що коли дитина вступає в дитячий сад , у нього починається адаптація - звикання до дитячого саду. У когось цей період протікає легко і непомітно , а хтось

звикає важко , багато плаче , часто хворіє , сильно переживає розставання з мамою. Ви можете дещо полегшити цей процес , допомогти малюкові швидше звикнути до того , що тепер він буде ходити в садок і залишатися там з іншими дітками та вихователями , а мама прийде за ним ввечері. Чим менше Ви будете переживати , тим спокійніше Ви будете залишати дитину в групі , тим легше буде Вашому малюку в дитячому саду.

Привчати дитину до відвідування дитячого саду слід поступово. Дізнайтеся розпорядок дня в групі: коли у дітей сніданок , обід , вечеря , яку саме їжу вони їдять , в який час у них заняття , коли прогулянки , а коли денний сон. Намагайтеся вдома дотримуватися такого ж режиму , ще до початку

відвідування дитячого садочку .

Навчіть дитину їсти самостійно , мити руки , користуватися рушником.

Обов'язково привчите малюка до горщика ( в дитячому садку памперси не вітаються !) .

Не забувайте про те , наскільки важливий повноцінний відпочинок для дитини, яка починає ходити в садок . Слідкуйте за тим , щоб Ваш малюк якомога менше проводив часу біля телевізора ,

якомога більше часу - на вулиці , намагайтеся укладати його спати в денний час в ті ж години, що і в саду.

Перш , ніж віддати дитину в групу на цілий день познайомте його з садком в спокійній обстановці. Кілька разів сходіть в садок разом , походіть по коридорах , загляньте в групу ,

познайомте його з вихователями , погуляйте на майданчику . Перші кілька днів приводите дитину в групу ненадовго , на однук - дві години, або менше , якщо малюк сильно переживає .

У міру того , як Ваша дитина звикає , поступово збільшуйте час перебування в дитячому садку. Про те , скільки часу буде потрібно Вашій дитині , щоб адаптуватися до нових умов життя може вирішити тільки сама дитина . Є діти , які звикають до садка легко і швидко і з задоволенням біжать до групи . А деякі діти звикають довго , важко , багато плачуть , втомлюються в садку. Не квапте дитини. Обов'язково хваліть його , говорите , що він молодець , що мама дуже ним пишається . Адже дитячий садок повинен стати домівкою радості для дитини.

У присутності дитини уникайте критичних зауважень на адресу дитячого садка і його співробітників. Ніколи не лякайте дитину дитячим садом.

Якщо у Вас є можливість, не поспішайте виходити на роботу , одночасно з початком відвідування дитиною дитячого садка . Так Ви допоможете дитині швидше адаптуватися. Та не будете переживати через те , що все ще є необхідність водити його в сад на кілька годин , а не на весь день , а Ви в цей час зайняті на роботі. А якщо він захворіє , Ви зможете повноцінно за ним доглядати , не думаючи про те , що в цей час відбувається у Вас на роботі.

Більшість дітей , які ходять у дитячий садок перший рік починають часто хворіти , незважаючи на те , що раніше вони були здорові. Це відбувається тому , що в дитячому колективі імунна система дитини вступає в контакт з чужою мікробної флорою , яка відрізняється від мікрофлори її батьків і найближчих родичів. Тому не можна забувати про зміцнення імунної системи малюка. Насамперед , дитину слід загартовувати. Влітку дозволяйте йому бігати босоніж по землі , траві і калюжах. Обов'язково купайтеся з дитиною в озері , річці або невеликому басейні з водою. Не одягайте дитину дуже тепло , нехай вона бігає голяка , приймаючи повітряні ванни.

Не впадайте у відчай , якщо відразу не все виходить так гладко, як хотілося б. Головне не поспішати. Дуже скоро Ваш малюк звикне до садка , і буде ходити в нього із задоволенням.

Якщо через місяць Ваша дитина ще не звикла до дитячого садочку , перевірте список рекомендацій і спробуйте виконати ті рекомендації , про які Ви забули.