• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Медичні консультації

/Files/images/5e6a5c3589391829235565.png/Files/images/5e99c5d7249ab455258182.png/Files/images/5e99c5dd4c231554893907.png/Files/images/Без названия.jpg

ТИМЧАСОВІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДООРГАНІЗАЦІЇ ПРОТИЕПІДЕМІЧНИХ ЗАХОДІВ НА ПЕРІОДКАРАНТИНУ

- Постанова головного державного санітарного лікаря України "Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) від 22.09.2020р. № 55

- Лист МОЗ України на виконяння доручення Прем'ер-міністра України Шмигаля Дениса від 23.03.2020 №11814/1/1-20 "Рекомендації для підприємств та роботодавців для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2"

- Лист МОН № 1/9-219 від 23.04.20 року «Щодо організації роботи закладів дошкільної освіти під час карантину»

- Лист МОН від 10.03.2021 №1/9-128 «Щодо необхідності проведення додаткових профілактичних заходів в середовищі дітей та підвищення обізнаності батьків»

- Лист МОН №1/9-558 від 21.10.2021 «Про організацію освітнього процесу в закладах освіти під час епідемічної небезпеки»

- Постанова МОЗ України головного державного санітарного лшікаря України від 21.05.2020 №25 "Про затвердження Тимчамсових рекомендацій щодоорганізації протиєпідемічних заходів у закладах дашкільної освіти на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)"

- Лист МОН України щодо відновлення діяльності закладів дошкільної освіти від 20.05.2020

- Постанова КМУ "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" від 09.12.2020р. № 1236

- Постанова головного державного санітарного лікаря "Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19") від 23.04.2021р. №4

- Постанова КМУ "Про внесення змін до постанови КМУ від 09.12.2020р. № 1236" від 28.07.2021р. № 787

- Постанова головного державного санітарного лікаря України від 25.08.2021р. № 8 "Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID--19)"

- Постанова КМУ від 02.12.2021р. № 1246 "Про встановлення каратину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 спричиненої коронавірусом SARS-COV-2"

Коронавірус - це гостре вірусне захворювання, що характеризується переважним ураженням дихальної системи та шлунково-кишкового тракту.

Протікає захворювання, найчастіше, як звичайний грип, парагрип або будь-яка інша гостра респіраторна інфекція з усіма характерними для них ознаками: біль при ковтанні, чханні, риніт, головний біль, кашель, прояви гіпоксії, підвищення температури, лихоманка, м'язовий біль.

Якщо захворювання протікає в легкій формі, запалення легенів не розвивається й весь патологічний процес обмежується слабо вираженими симптомами. При важких формах захворювання стан людини швидко погіршується, підіймається дуже висока температура, з'являється непродуктивний сильний кашель, розвивається дихальна недостатність.

У дітей інфікування може поширюватися на нижні відділи дихальних шляхів, викликаючи біль в грудях при диханні та задишку. Спостерігається запалення гортані, шийний лімфаденіт, свистячі та сухі хрипи в легенях.

Інфекція передається переважно повітряно-крапельним шляхом від зараженої людини або черездотик до забруднених поверхонь.

Заходи профілактики коронавірусу:

- не відвідувати регіони, де найбільш часто зустрічається коронавірусна інфекція;

- носити засоби індивідуального захисту (маски);

- регулярно мити руки;

- обмежити контакти на близькій відстані;

- більше гуляти на свіжому повітрі в парках, скверах, далеко від людей;

- зміцнювати місцевий імунітет (дотримуватися температурного режимк в приміщенні - 18-20 градусів, підтримувати необхідну вологість - від 40 до 60 %);

- частіше провітрювати житлове приміщення;

- зволожувати слизові облонки верхніх дихальних шляхів сольовими розчинами.

Дошкільні навчальні заклади відіграють важливу роль у захисті здоров'я своїх вихованців, персоналу та суспільства. Дізнайтеся більше про те, як ви можете запобігти поширенню респіраторних захворювань, зокрема вірусу SARS-CoV-2.

Вірус SARS-CoV-2, який викликає захворювання COVID-19 відноситься до групи респіраторних вірусів та відповідно усі заходи профілактики його поширення є аналогічними заходам попередження поширення гострих респіраторних вірусних захворювань, в т. ч. грипу.

Адміністрація закладів:

Коли діти перебувають близько один до одного, існує підвищений ризик того, що вони передадуть одна одній респіраторні захворювання, такі як грип чи COVID-19. Ризик особливо високий серед дітей молодшого віку, які можуть ділитися іграшками, які могли бути у них в руках або в роті. Діти також частіше, ніж дорослі, хворіють на респіраторні захворювання та з більшою ймовірністю поширюють його серед інших, в тому числі серед своїх сімей.

Нефармацевтичними засоби захисту (НЗЗ) можуть допомогти людям захистити себе та інших від зараження і поширення респіраторних захворювань. НЗЗ особливо важливі під час спалахів захворювань.

Спалахи респіраторних захворювань можуть виникати тоді, коли серед людей з'являється новий штам вірусу, що і відбулося із SARS-CoV-2 який вперше було ідентифіковано у Китаї у січні 2020 року. Оскільки це новий'вірус у населення практично немає імунітету до нього. Це сприяє швидкому поширенню вірус від людини до людини по всьому світу. Можуть пройти місяці, перш ніж буде розроблена ефективна вакцина.

Що можна зробити особисто: Залишайтеся вдома, якщо ви захворіли (це стосується лише легких форм захворювання, при погіршенні стану обов'язково зверніться до свого сімейного лікаря) якщо ви захворіли. Прикривайте рот під час кашлю чи чхання зігнутим ліктем, або краще одноразовою серветкою. Часто мийте руки з милом.

Що кожен може зробити, щоб зберегти навколишнє середовище без мікроорганізмів: очищувати поверхні, до яких часто доторкаються, наприклад дверні ручки.

Дії вашого закладу і плани, які ви розробляєте сьогодні, мають значення Ось кілька важливих кроків, щоб захистити себе і інших від зараження респіраторними вірусами в дошкільних навчальних закладах:

Навчайте дошкільнят та персонал профілактики гострих респіраторних захворювань

Навчання дошкільнят і персоналу профілактиці гострих респіраторних захворювань за допомогою ігрових занять, веб-сайтів, листів, плакатів і оголошень.

Навчайте батьків, дітей і персонал щоденним профілактичним заходам, таким як перебування вдома під час хвороби (у разі легкої форми), прикривання рота під час кашлю чи чхання зігнутим ліктем, або краще одноразовою серветкою. Часто мити руки з милом. Повідомте батькам про правила відвідуваності.

Забезпечити додаткове навчання персоналу, яке включає:

o навчання персоналу для забезпечення сталої роботи закладу на випадок, якщо люди захворіють і їм необхідно залишитися вдома;

o відділення хворих людей від здорових і відправка хворих додому якомога швидше.

. Підтримка чистоти навколишнього середовища і забезпечення персонал матеріалами, що запобігають поширенню респіраторних захворювань

Очищуйте часто поверхні та предмети, до яких часто торкаються, такі як іграшки, меблі, дверні ручки.

Забезпечити витратними матеріалами для проведення особистої гігієни, включаючи серветки, мило із дозатором та спиртовмісний дезінфікуючий засіб для рук.

Включення профілактики респіраторних захворювань в роботу і планування вашого закладу

· Зв'яжіться з місцевими органами виконавчої влади (департаментом освіти та охорони здоров'я), для написання або перегляду плану боротьби з респіраторними захворюваннями, включаючи COVID-19 для вашої спільноти.

· Розробити план екстреного зв'язку для обміну інформацією з персоналом, батьками під час ускладнення епідемічної ситуації COVID-

· Поділіться з персоналом планами по боротьбі з респіраторними захворюваннями, включаючи COVID-19.

Рекомендації для батьків:

Ось кілька важливих кроків, щоб захистити себе і інших від зараження респіраторними вірусами в ДНЗ:

1. Тримати дітей вдома, якщо вони захворіли (це стосується лише легких форм захворювання, при погіршенні стану обов'язково зверніться до свого сімейного лікаря)

Чому це важливо?

Дітям потрібен відпочинок, щоб одужати. Без достатнього відпочинку вашій дитині може знадобитися більше часу, щоб відчути себе краще. Людям з ослабленою імунною системою часто потрібно ще більше часу, щоб відновитися.

2. Навчіть своїх дітей завжди прикривати рот під час кашлю і чхання

Переконайтеся, що ваші діти прикривають ніс і рот серветкою коли вони кашляють або чхають. Попросіть їх викинути використану серветку і негайно вимити руки.

Чому це важливо?

Прикривання носа і рота під час кашлю і чхання серветкою допомагає запобігти поширенню вірусу грипу через повітря і на ваших руках.

3. Навчіть дітей правильно мити руки

Переконайтеся, що ваші діти ретельно і часто миють руки з милом і водою.

Якщо мило і вода недоступні, дайте їм дезінфікуючий засіб для рук з вмістом спирту не менше 60% для очищення рук.

Навчіть їх, як важливо мити руки, перш ніж торкатися їх очей носа або рота.

Чому це важливо?

Миття рук знижує кількість респіраторних вірусів, які можуть поширюватися, коли ви торкаєтеся рук інших людей або торкаєтеся поверхонь і предметів, таких як столи і дверні ручки.

Очищуйте поверхні та предмети, до яких часто торкаєтеся

Очищуйте поверхні та предмети, до яких часто торкаються, такі як іграшки, столи, дверні ручки, поручні, клавіатури комп'ютера, телефони і іграшки.

Чи видаляє мило і вода при очищенні респіраторні віруси, включаючи SARS-CoV-2?

· Так, застосування мила і води дозволяє ефективно очистити поверхі.

· Ви також можете використовувати спиртовмісні та хлорвмісні дезінфікуючі засоби. Завжди дотримуйтесь інструкцій з використання дезінфікуючих засобів, на етикетці продукту.

Чому це важливо?

Точний термін виживання вірусу SARS-CoV-2 на сьогодні не відомий, проте очищення поверхонь і об'єктів, до яких часто торкаються, знижує кількість вірусів, які можуть поширюватися під час дотику до зараженої поверхні, а потім до ваших очей, носа або рота.

6. Бути готовим і поінформованим.

Будьте в курсі епідемічної ситуації щодо поширення респіраторних захворювань, в т. ч. COVID-19, використовуючи офіційні джерела:

· офіційний сайт ВООЗ https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019

· офіційний сайт ДУ «Центр громадського здоров'я МОЗ України» https://phc.org.ua/

Поради медсестри

Здоров'я дитини у ваших руках.
Здорова дитина відрізняється правильним фізичним і психічним розвитком, в неї зазвичай гарний, здоровий колір обличчя, живі і веселі оченята. Про відсутність захворювань свідчить гарний апетит, нормальний стул, міцний і спокійний сон. Під час неспання у здорових дітей має бути гарний настрій, вони жваві, багато грають, цікавляться всім, що їх оточує.
Проте в житті кожної дитини нерідко виникають певні події, що вимагають лікарського втручання. Їх можна конкретизувати :
- Висока температура ;
- Зменшення маси тіла ;
- Явні ознаки хвороби (червоне горло, висип, кашель, озноб, блювота, пронос та ін);
- Неприродне збудження або млявість дитини, тривалі капризи або тривалий плач ;
- Істотне зниження апетиту або повна відмова від їжі;
- Сонливість або безсоння .
У ряді випадків і батьки, і вихователі, усвідомлюючи свою відповідальність, можуть вдатися до самостійного надання медичної допомоги дітям. Однак робити це можна лише в певних ситуаціях :
- батьки та вихователі мають високий рівень медичних знань ;
- дорослі в змозі визначити симптоми хвороби дитини і співвіднести їх з відповідними дитячими захворюваннями ;
- батьки та вихователі в кожному конкретному випадку мають інформацію про ризик самолікування ( побічні дії, протипоказання ) ;
- надають долікарську допомогу строго дотримуючись рекомендацій щодо здійснення тих чи інших медичних заходів або процедур.
Шановні батьки!
Пам'ятайте, що своєчасне звернення до лікаря під час захворювання дитини - гарантія його правильного лікування !

ПРОФІЛАКТИКА ІНФЕКЦІЙНИХ ТА КИШКОВИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

Шановні батьки!
Щоб захистити дитину від отруєнь, кишкових та інфекційних хвороб необхідно дотримуватись наступних санітарно-гігієнічних правил:
– утримувати дитину в чистоті, до дитячого садка приводити в охайному одязі, мати запасну білизну;
– мити руки після повернення додому з вулиці, після туалету, перед їжею;
– овочі та фрукти мити під проточною водою та ошпарювати кропом;
– пити тільки переварену або бутильовану воду;
–у жодному випадку не годувати дитину грибами, сушеною чив'яленою рибою, а такожм'ясними, рибними та молочними стравами, які зберігалися неналежним чином або мають прострочений термін вживання;
– негодувати дитину на вулиці (навіть фруктами чи цукерками);
– негодувати дитину продуктами, що придбані у вуличних торгівців;
– під час поширенняінфекцій якомога рідше перебуватиз дитиною в публічних місцях;
– уникати контакту з людьми з підозрою на інфекційні захворювання;
– при підозрі на захворювання негайно викликати лікаря тасповістити медичну сестру дошкільного закладу;
– не займатися самолікуванням.
Шановні батьки, радимо своєчасно проводити профілактичні щеплення від дитячих інфекцій. Швидка медична допомога – «103».

/Files/images/20171218102728.jpg

Як уберегти дітей від отруєння ліками

Щороку більше 45 тис. дітей і підлітків в усьому світі стають жертвами випадкових отруєнь ліками, засобами побутової хімії і захисту рослин та іншими токсичними речовинами.

Четверта частина усіх зареєстрованих випадків – це отруєння ліками. Більшості цих отруєнь можна було б запобігти, дотримуючись певних правил.

Найбільш небезпечними хімічні отруєння є для дітей віком до 1 року: немовлята дуже допитливі, все тягнуть до рота, не усвідомлюють наслідків своїх дій, тому легко потрапляють у халепу.

Також високий показник отруєнь серед досить дорослих «експериментаторів» — підлітків віком старше 14 років. Якщо діти до 1-річного віку не усвідомлюють власних дій, то підлітками часто керує жага до ризикованої поведінки або тиск з боку оточення. Внаслідок цього діти віком старше 14 років стають жертвами отруєнь спиртними напоями, наркотичними та лікарськими засобами.

Як запобігти отруєнням:

-зберігайте ліки, хімічні речовини та небезпечні предмети в місцях, недоступних для дітей;

-аптечка з ліками повинна бути закрита;

-зберігайте ліки та хімічні речовини окремо від продуктів харчування;

-не використовуйте ліки, термін придатності яких закінчився;

-хімічні речовини слід зберігати тільки в упаковці виробника. Ніколи не пересипайте (не переливайте) ці речовини в упаковку для харчових продуктів;

-використовуйте хімічні засоби лише тоді, коли поряд немає дітей;

-не приймайте ліки на очах у маленьких дітей: пам’ятайте, що діти все повторюють за дорослими;

-даючи ліки дитині, не кажіть, що це цукерки чи солодощі: такий обман може призвести до отруєння;

-розповідайте дітям про те, що користуватися засобами побутової хімії, косметикою, ліками потрібно лише за прямим призначенням і під наглядом дорослого;

-розповідайте дітям про негативні наслідки прийому (навіть разового) наркотичних речовин та алкоголю для дитячого організму.

Пам’ятайте: діти потребують захисту кожного дня!

РЕЖИМ ХАРЧУВАННЯ ДИТИНИ ВДОМА

Раціональний режим харчування сприяє зміцненню імунітету дитячого організму, нормальному росту та розвитку дитини. Такий режим харчування передбачає суворе дотримання часу прийомів їжі. Меню домашнього харчування має бути збалансованим та містити достатню кількістю білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин, вітамінів, що сповна забезпечують енергетичні витрати дитячого організму.

Привчайте дитину:

- перед прийомом їжі обов’язково мити руки з милом, витирати їх індивідуальним рушником, самостійно сідати на стілець та підсовувати його до столу;

- під час прийому їжі охайно вживати тверду їжу; відламувати хліб маленькими шматочками, заїдати його рідкою їжею (суп, борщ тощо); самостійно їсти ложкою з тарілки, пити з чашки; не обливатись;

- після прийому їжі користуватися серветкою, вставати зі стільця.

Якщо дитина харчується у дитячому садку, відкоригуйте режим харчування вдома, урахувавши поживну цінність їжі, що подається у дошкільному закладі, та часи прийому їжі.

Формуйте у дитини культурно-гігієнічні навички під час вживання їжі.

Навчайте малюка підтримувати чистоту навколо себе, бути охайним.

Обговорюйте з дитиною правила розпорядку, пояснюйте їй, що і як треба робити. При цьому важливо виховувати у дитини культуру поведінки, розвивати мовлення, вміння орієнтуватися у навколишньому світі:

- привчати розуміти призначення й основні якості предметів побуту, називати їх (тарілка велика, маленька, глибока, мілка тощо), вчити розуміти і називати дії з предметами (з чашки п’ють, ложкою їдять тощо);

- виховувати слухняність, пошану до дорослих;

- заохочувати висловлювати прохання;

- навчати словам ввічливості.

Подбайте про те, щоб посуд, з якого їсть дитина, завжди був чисто вимитим, їжа свіжою, щойно приготованою. Свіжі овочі та фрукти перед вживанням обдавайте окропом для знищення патогенних мікроорганізмів.

/Files/images/depositphotos_81169918-stock-photo-happy-child-eats-dinner-and.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 499

Коментарi